Fotoğrafçılık Nedir ? Nasıl İyi Bir Fotoğrafçı Olunur ?

Ragor

4eh.net
Yönetici
4eh.net
Katılım
13 Eyl 2019
Mesajlar
230
Beğeniler
1
Konum
Samsun
#1
Sosyal medyanın kullanımının artması ile birlikte artık önüne gelen profesyonel fotoğrafçı edası ile fotoğraf çekmeye başladı. Fotoğraf çekmek bu kadar basite indirgenebilecek bir olay mı?

Profesyonel Pozlar İçin Ne Yapmalı
Profesyonel fotoğraf çekimleri için öncelikle profesyonel bir makinanızın olması gerekmekte. Tabi sadece makinayla olsaydı bu işler, fotoğrafçılara gerek kalmazdı. Bunun için bir de yetenek sahibi olmanız gerekiyor. Bakış açınız ve görsel zekanızda yüksek ise profesyonel olarak fotoğraflar çekebilirsiniz.

Güzel pozlar yakalayabilmeniz için mutlaka gün ışığından yararlanmalısınız ve ışığı yakalamalısınız. Işığın model üzerine düşüş açısı oldukça önemli. Ayrıca bulunduğunuz mekânın güzelliği de fotoğraflarınızı güzelleştirecektir.

Potansiyel Fotoğraf Kursları
Profesyonel fotoğrafçı olmak için kurslara da kayıt yaptırabilirsiniz. Bura da sizlere işin teknik kısımlarından da bahsedeceklerdir ve daha kaliteli pozlar yakalamanız sağlanacaktır.

İnstagram Fotoğrafları
Artık instagrama konulan fotoğraflarımız ile de hepimiz birer profesyonel fotoğrafçı olduk sayılır. Photoshop programları da çekilen fotoğrafların cabası haline geldi. Profesyonel fotoğrafçı olmak için gerekli olan şartlar neler denildiğinde artık listeye instagram uzmanı olmak da eklenmeli. Telefon kameraları ile bile profesyonel pozlar çıkartmayı başaran instagram kullanıcıları mutlaka bu mesleğe atılmalılar.

Olmazsa Olmaz Photoshop
Profesyonel çekimler için Photoshop olmazsa olmazlardan. Mutlaka çektiğiniz fotoğraflar da küçük renk oynamaları yapmalısınız. Bu şekilde fotoğraflarınız daha canlı ve dikkat çekici olacaktır.
 

Bu çeriği görüntüleyen kullanıcılar (Kullanıcı: 0, Ziyaretçi: 1)

Üst