Hosting Nedir?

Ragor

4eh.net
Yönetici
4eh.net
Katılım
13 Eyl 2019
Mesajlar
251
Beğeniler
1
Konum
Samsun
#1
Web barındırma herhangi bir web sitesi için bir zorunluluktur. Web sitenizin İnternetteki fiziksel konumu, bilgileri, görüntüleri, videoları ve web sitenizi oluşturan diğer içerikleri barındıran çevrimiçi bir depolama merkezidir. Web hosting hizmeti sağlayıcıları, web sitenizle ilişkili verilerin bulunduğu sunucuyu korur ve web sitenizi internete bağlayan teknolojiyi de yönetir.

Web sitesi barındırma genellikle sunucuya tahsis ettiğiniz disk alanı ve sunucuya erişmek için ihtiyaç duyduğunuz veri aktarımı veya "bant genişliği" olarak ölçülür. Örneğin, web sitenizde indirilecek dosyalar gibi çok fazla müşteri etkileşimi varsa, sunucuya sık sık erişirsiniz ve web sitelerine kolayca okunabilir metin koyan birinden daha fazla web barındırma aktarma alanına ihtiyacınız olur. Sitenizde ne kadar "öğe" veya "içerik" varsa (ör. Fotoğraflar, haritalar, PDF dosyaları vb.), web sitesi barındırma için gereken disk alanı daha fazladır.

Web hosting hizmeti sağlayıcılarının pek çoğu, web sitenizi FrontPage üzerinde oluşturmanıza olanak sağlayan FrontPage uzantıları içerir. Bu uzantıların yanı sıra bilgisayarınızdan web barındırma hizmetine kolayca dosya yüklemenizi sağlayan Dosya Aktarım Protokolü (FTP) de hizmete dahildir.

Bir Web Hosting Hizmeti Online İşime Nasıl Yardım Edebilir?
Web hosting, ziyaretçilerin alan adınızı yazdıklarında sitenizin içeriğini görüntülemesini sağlar. Ancak bir web barındırma hizmeti bundan daha fazlasını başarır. Sitenizi çalışır halde tutmanıza yardımcı olabilir ve 7/24 sorunsuz çalışabilir. Bu, özellikle yalnızca satışları kaybetmekle kalmayıp, aynı zamanda olumsuz bir deneyimden sonra sitenizi terk edecek ve potansiyel olarak geri gelmeyecek müşterileri kaybetmenize neden olabileceği rekabetçi e-ticaret pazarında önemlidir.
 

Bu çeriği görüntüleyen kullanıcılar (Kullanıcı: 0, Ziyaretçi: 1)

Üst