iPhone Animasyonları Nasıl Kapatılır ?

Ragor

4eh.net
Yönetici
4eh.net
Katılım
13 Eyl 2019
Mesajlar
219
Beğeniler
1
Konum
Samsun
#1
Güncellemeler ile birlikte animasyonlar değişiyor. Farklı animasyonlar geliyor. Peki, iPhone animasyonları nasıl kapatılır?

Zaman zaman eleştirilen, beğenilmeyen animasyonlar için iPhone animasyonları nasıl kapatılır sorusunun yanıtını veriyoruz. Animasyon efektlerinin kullanıcılar tarafından kapatılmak istenmesi durumunda adımlar takip edilerek, animasyonların kapatılması sağlanabilir. İşte animasyonların kapatılması için detaylar…

iPhone Animasyonlarını Kapatmak
Animasyonların ortadan kalkması için direkt olarak sunulan aşamaların tamamlanması gerekiyor. Bunun için ilk yapmanız gereken ayarlar sekmesine gelmek. iPhone üzerinden ayarlar sekmesine geldiğinizde, tıklamanız gereken yer genel sekmesidir. Genel yazan sayfaya geldiğinizde, direkt olarak animasyonların kapatılmasını sağlayacaksınız.

  • Hareket Azalt Seçeneği: Genel sayfasından animasyonları kapatmanız için direkt olarak hareket azalt seçeneğine gelmeniz gerekiyor. Bu alandan direkt olarak kapatmak istediğiniz animasyonlar için işleminize devam edeceksiniz. Sonrasında herhangi bir sorun yaşamadan, direkt olarak animasyonların kapatılması sağlanmış olacaktır.


Hareketi azalt butonuna tıkladığınızda, yeşil renkte gözüken bölüm beyaz olacak. Bu durum animasyonların kapatılması için yeterlidir. Direkt olarak iPhone animasyonu kapatmak için yapılması gereken bu aşamaların tamamlanmasıdır. Aşamayı tamamladıktan sonra, direkt olarak iphone için işlemin tamamlandığını göreceksiniz.

Animasyonları Açmak
Kapatma işlemini son derece kolay bir şekilde gerçekleştireceksiniz. Bunun dışında açmak istediğiniz animasyon seçeneği de olabilir. Aynı işlemin tam tersini uygulamanız yeterlidir. Direkt olarak ayarlar sekmesine gelecektir. Bu alandan genel bölümüne tıklayacaksınız. Animasyon bölümünde ki buton kapalı olacak. Açmanız direkt olarak animasyonların görülmesini sağlayacaktır. Dilediğiniz gibi animasyonların görülmesini sağlamak açısından bu alandan açıp kapatma işlemi yapabilirsiniz.

Animasyon ayarları;

Açıp kapatma işleminin sorunsuz bir şekilde gerçekleşmesini sağlamak açısından, dilediğiniz gibi ayarlar sayfasından istediğiniz ayarı yapabilirsiniz. Kapatmak için o alanda butonun beyaz renkte olması gerek. Açmak istediğiniz durumda da butonu kullanıp direkt olarak yeşil olmasını sağlayabilirsiniz. Sonrasında herhangi bir sorun yaşanmadan animasyonların dilediğiniz gibi olup olmaması ayarlanmış olacaktır.
iPhone animasyon ayarları üzerinden animasyonları yeniden görmek istemeniz durumunda, direkt olarak animasyon ayarının yapılması sağlanacaktır. Genel ayarlardan, animasyon için ayrılmış olan bölüme gelerek anında ayarı dilediğiniz gibi yapabilirsiniz. Seçim sizin.
 

Bu çeriği görüntüleyen kullanıcılar (Kullanıcı: 0, Ziyaretçi: 1)

Üst