Kravat Neden Takılır ?

Ragor

4eh.net
Yönetici
4eh.net
Katılım
13 Eyl 2019
Mesajlar
230
Beğeniler
1
Konum
Samsun
#1
Bir ciddiyet göstergesi olan kravatı çıkarttığınız anda bir gevşeme, rahatlama hissedeceksinizdir. Yüzyılın buluşu olan kravat, bir kumaş parçası gibi gözükse de aslında müthiş bir icattır. Kravatı takan kişi ciddiyet gücüne sahip olur, çıkarttığında ise gevşek ve rahat bir karaktere bürünür. Yani kravat bir nevi kişilik değiştiricidir.

Kravatı Kim Buldu, Neden Buldu?
Günümüzde kullandığımız her aksesuarın ya da giysinin insanoğluna bir faydası vardır. Bere, eldiven üşümeyelim diye üretilmiştir, kolye, küpeler görünüşü güzelleştirirken bu kravat ne amaçla üretilmiş olabilir? İnsanın kendi kendini boğması için güzel bir yöntem evet, ama bu amaçla üretilmediği kesin. Tabi birde bunun kardeşi olan papyonu unutmamak lazım. Özel davet gecelerine papyonsuz gidenleri dövüyorlarmış.

3.500 Yıllık Kravat Tarihi
3.500 yıl önce bir insanoğlu çıkmış ve demiş ki, boynumuzu soğuğa karşı koruması için ve sıcak günlerde de terimizi emmesi için bir kumaş parçasını boynumuza saralım. Tabiki bu kişi de bilemezdi bu fikrin kravat denen kişilik değiştiriciyi oluşturacağını. 3.500 yıllık olan kravatın başlangıcı işte bu şekildedir. Günümüzde kravat artık amacı dışında tamamen aksesuar olarak kullanılmaktadır. İşin garip tarafı ise kimse bu aksesuarı takmaktan zevk almazken, kravat insanların görünümünü bir anda değiştirmeyi başaran kumaş parçasıdır.

Dantel Kravat
Günümüzde artık kravat bir kumaş parçasından ziyade örgü modelle ve farklı süslemeler ile çeşitlenmiştir. Yakında erkeklerin çeyizinde dantel kravat görürseniz şaşırmayın.
 

Bu çeriği görüntüleyen kullanıcılar (Kullanıcı: 0, Ziyaretçi: 1)

Üst