Rio Karnavalı Nasıl Ortaya Çıktı?

Ragor

4eh.net
Yönetici
4eh.net
Katılım
13 Eyl 2019
Mesajlar
232
Beğeniler
1
Konum
Samsun
#1
Rio karnavalı Ete Veda anlamına gelen, Carne Vale’den gelmektedir. Yani insanların 40 gün boyunca alkol, et gibi zevklerin tüketiminden uzak durmasıdır. 1840 yılında ortaya çıkan bu karnaval perhiz manasında bir kültürdür. Rio karnavalı ile tüm hafta insanlara eğlenceler düzenlenir ve renkli kostümlerle sokak geçitleri gerçekleşir. Portekiz karnavalı olarak bilinen bu kutlamaya dünya çapından pek çok kişi katılmaktadır.

Dünyanın En Büyük Şovu

Samba geçitleri ile meşhur olan karnaval dünya çapında meşhurdur ve bu karnavalın olacağı zaman Brezilya çok sayıda turiste ev sahipliği etmektedir.

Rio Karnaval Kostümleri

Rio karnavalında en çok dikkat çeken kişilerin danslarından ziyade kostümleridir. Büyük tüylü taçlar, ışıltılı kıyafetler ile bir anda sokaklar renk cümbüşüne dönüşür. Rio karnavalının en güzel özelliği ise geçmişte yaşanan köleliğin kaldırılması ile kişilerin Rio ve çevresine yerleşmeye başlaması ile oluşmuştur. Yani bir nevi kişiler o günlerin acılarını ve yoksulluğu hatırlamak için bu görkemli şovu yapmaktadırlar.

Samba Okulları İle Rio Ruhu

Rio karnavalı o kadar büyük bir organizasyon haline gelmiştir ki bu karnavalda dünya çapında pek çok samba okulundan kişiler gelerek karnavalda yeteneklerini sergilemektedirler. Dansın ve kostümlerin ışıltılı dünyasını mutlaka tatmalısınız.

Samba Jürisi

Rio Karnavalı boyunca gösterilen tüm danslar için bir jüri oluşturulmuştur ve kişiler danslarını sergileyerek jüriden puan alırlar. Bu jüri 40 kişiden oluşmaktadır. Jüri danslara, kostümlere kadar her şeye puan vermektedir.
 

Bu çeriği görüntüleyen kullanıcılar (Kullanıcı: 0, Ziyaretçi: 2)

Üst